W dniach 29-30 września klasa IV uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Warszawy. Służył on nie tylko samej integracji zespołu klasowego, ale również poznaniu interesujących miejsc w stolicy Polski. Był także częścią projektu edukacyjnego Łączy nas Astrid, ponieważ gościliśmy w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 105 i Prywatnym Gimnazjum nr 8 im. Astrid Lindgren w Warszawie.

Pierwszego dnia w Pałacu Kultury i Nauki uczniowie mieliśmy okazję obejrzeć Titanic – the Exhibition – jedną z najsłynniejszych mobilnych wystaw świata. Wśród eksponatów znalazło się ponad 200 przedmiotów wydobytych z wraku Titanica, oryginalne dokumenty i zdjęcia, dokładne repliki wnętrz i luksusowych kabin pasażerskich. Następnie odwiedziliśmy Łazienki Królewskie, podziwialiśmy luksusowe wnętrza, a spacerując alejkami parku karmiliśmy wiewiórki.

Wieczorem zawitaliśmy w gościnne progi Prywatnej Szkoły w Warszawie, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez panią Dyrektor. Zjedliśmy pyszną pizzę, ciasto i owoce, a potem do woli mogliśmy korzystać z pomieszczeń szkoły, wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się ogromna sala gimnastyczna. Nocowaliśmy w salach, które rano z naszych sypialni zamieniły się z powrotem w sale lekcyjne.

Piątkowy poranek w szkole służył zwiedzeniu szkoły, zawitaliśmy na zajęcia do kilku klas, a z klasą IV postanowiliśmy po powrocie do Dąbrowy rozpocząć korespondencję mailową.

Po śniadaniu bawiliśmy się na placu zabaw, a przed opuszczeniem Warszawy obejrzeliśmy jeszcze Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski oraz Pomnik Syrenki. Widzieliśmy też Stadion Narodowy oraz stadion Legii. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych i już czekamy na kolejny!