21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Tego dnia bowiem już od kilku lat obchodzimy Dzień Patrona.

Tegoroczne obchody związane były z realizowanymi w szkole projektami: „Polsko – Ukraińskie Poznania” oraz „Śladami twórczości patronki”.

W ramach pierwszego projektu drugoklasiści zaśpiewali ukraińską, ludową piosenkę, a przedstawiciele klasy IIa zatańczyli do tej popularnej na Ukrainie melodii. Swoim tańcem zachwycili publiczność.

W ramach projektu: „Śladami twórczości patronki” uczniowie dowiedzieli się jakie są tradycje związane z powitaniem wiosny w kraju Astrid Lindgren. Czwartoklasistki przybliżyły swoim młodszym kolegom i koleżankom szwedzkie zwyczaje związane ze Świętem Walpurgii obchodzonym na początku wiosny.

Na koniec wszyscy uczniowie powitali wiosnę na boisku szkolnym,  puszczając kolorowe balony.