Zuzanna Piotrowska ze Szkoły Podstawowej w Dopiewcu ponownie okazała się najlepsza w Gminnym Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, który po raz piąty odbył się w zabytkowych murach szkoły imienia słynnej szwedzkiej autorki książek dla dzieci. Jak co roku konkurs zgromadził sporą liczbę uczestników z terenu Gminy Dopiewo.

Gminny Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren odbył się już po raz piąty z inicjatywy Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Najpierw szkoły wyłoniły swoich reprezentantów podczas wewnątrzszkolnych eliminacji. Następnie w Dąbrowie odbył się konkurs podzielony na dwa etapy.

W pierwszej części uczestnicy ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dopiewo odpowiadali pisemnie na pytania związane z książkami: „Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Smalandii”, „Lotta z ulicy Awanturników”, „Pippi Pończoszanka” i „Zwierzenia Britt-Mari”. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięcioro uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów. Finaliści odpowiadali na pytania, które wyświetlały się na ekranie multimedialnym i rozwiązywali łamigłówki dotyczące szczegółowej znajomości powieści Astrid Lindgren.

Ostatecznie rywalizację wygrała Zuzanna Piotrowska ze Szkoły Podstawowej w Dopiewcu, która w poprzedniej edycji konkursu również triumfowała. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast laureaci dodatkowe nagrody książkowe związane z twórczością Astrid Lingren, dyplom laureata i upominki od Urzędu Gminy Dopiewo.

Wyniki finału V Gminnego Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren:

(27 kwietnia 2017 roku, Dąbrowa)

I miejsce, Zuzanna Piotrowska ze Szkoły Podstawowej w Dopiewcu

II miejsce,  Maja Bubnowska ze Szkoły Podstawowej w Dopiewie