Uczniowie klasy VI A i VI B wraz z wychowawcami w poniedziałek wybrali się do Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS w ramach realizacji innowacji „Wielkopolska – nasza mała ojczyzna”. Tym razem wzięli udział w warsztatach „Scottie Go!” i „Projekcie Mars”.

Ponadto podczas wizyty poznali nowatorską przestrzeń edukacyjną pozwalającą nie tylko na udział w angażujących, wymagających eksperymentowania, poszukiwania i odkrywania przygodach edukacyjnych wspieranych najnowocześniejszymi technologiami takimi jak zaawansowane systemy projekcji, Internet Rzeczy, rzeczywistość rozszerzona, gry edukacyjne czy programowalne roboty.  Laboratorium Szkoły Przyszłości to także miejsce zaawansowanych badań naukowych związanych m.in. z e-Umiejętnościami i pracą grupową.

Wizyta w EduLab była również realizowana w ramach programu MISTRZOWIE KODOWANIA.