16 maja wraz z p. Danutą Lisowską  przybyła do naszej szkoły Niemka Marie Loewe z Freiburga, która przyjechała do Polski, do Torunia w marcu w ramach projektu międzynarodowego Kulturweit.

Marie pomaga w  organizacji i przebiegu lekcji języka niemieckiego w toruńskim gimnazjum, zdobywa cenne na przyszłość doświadczenie oraz poznaje polską kulturę i tradycje. Szkoła w Dąbrowie bardzo spodobała się naszemu gościowi, jej klimat  oraz sami uczniowie z kl. VB, VIA i VIB,  którzy aktywnie uczestniczyli w lekcji.

Jednym z ćwiczeń były niemieckie i polskie łamańce językowe zadane przez uczniów: stół z powyłamywanymi nogami oraz Fischers Fritz fischt frische Fische, frische Fische fischt Fischers Fritz zaproponowane przez Marie.

Marie ma okazję zwiedzać i podziwiać Polskę. Na zdjęciu jest w Warszawie wraz z drugą Niemką Niną z Berlina, która obecnie mieszka w Gorzowie Wielkopolskim i zdobywa doświadczenie w gimnazjum.  W imieniu Marie dziękuję za serdeczne przyjęcie i możliwość zwiedzania naszej szkoły, dziękuję za rozmowy w języku niemieckim, które Marie prowadziła z p. Aliną Pilarczyk oraz p. Tomkiem Elerykiem. Jesteśmy pod wrażeniem. Toll!