18 maja o godzinie 8.00 rano wyruszyliśmy w podróż do Kuślina. Po godzinie dotarliśmy na miejsce i zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku „Jansówka”, położonym na obszarze zewsząd otoczonym pięknym lasem mieszanym. Budynki, w których mieszkaliśmy nawiązują do tradycyjnego XIX w. wielkopolskiego folwarku i wiejskiego dworku.

Na wyjeździe nikt z nas się nie nudził. Wszystkie gry i zabawy odbywały się na terenie ośrodka. Pierwszego dnia dzieci miały okazję rozpoznawać teren za pomocą mapy, uczestniczyć w grze terenowej typu „Podchody”. Wieczorem odbyło się „klimatyczne” ognisko w Biesiadniku Rycerskim

Kolejnego dnia odbyły się zawody sportowe, zabawy w parku linowym, a także zajęcia plastyczne: „Sprawne ręce”.

Największą popularnością cieszyła się jednak wśród uczestników wyjazdu bitwa wodna.

Czas na wyjeździe bardzo szybko nam minął i żałowaliśmy, że już musimy wracać do domu. To była niezapomniana  zielona szkoła.