24 maja na boisku wiejskim w Dąbrowie odbyły się ostatnie, decydujące mecze Ligi o Puchar Wójta Gminy Dopiewo.

W najważniejszym meczu Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie pokonała Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Dąbrówki, spychając drużynę przeciwników na 3 miejsce w tabeli, jednocześnie awansując na pierwsze i zapewniając sobie tytuł mistrzowski. Na drugim miejscu Ligę ukończyła Szkoła Podstawowa z Dopiewa, której zawodnik Franciszek Chojak został królem strzelców imprezy zdobywając 18 bramek w 10 meczach ex aequo z Dawidem Bocheńskim oraz Nikodemem Sobańskim (obaj SP Dąbrowa).

O tytule króla strzelców decydowała seria rzutów karnych strzelana, wybranemu na najlepszego bramkarza, Błażejowi Krociakowi ze Szkoły Podstawowej w Skórzewie. Najbardziej wartościowym zawodnikiem Ligi wybrano wspomnianego już Nikodema Sobańskiego.

Czwarte miejsce w klasyfikacji drużyn zajęło SP Skórzewo, piąte SP Więckowice, a szóste SP Dopiewiec.

Liga podzielona była na 4 rundy. Mecze odbywały się w trakcie roku szkolnego, średnio co 2 miesiące, na boiskach w Dopiewie, Skórzewie (dwukrotnie) oraz w Dąbrowie. Każda drużyna rozegrała 10 spotkań. W sumie strzelono ponad 150 bramek. Dodatkowo, w okresie zimowym rozegrano Puchar Ligi w Dąbrówce, w którym gospodarze nie dali szans przeciwnikom, wygrywając przed Dopiewcem i Dąbrową.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!