MY PRZYJACIÓŁ WSZĘDZIE MAMY, BO JĘZYKI DOBRZE ZNAMY
– pod tym hasłem odbył się tegoroczny festyn w szkole podstawowej im. A. Lindgren w Dąbrowie.

Wspólnymi siłami rodziców, nauczycieli ,uczniów i wszystkich pracowników szkoły przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Dmuchane zamki, bunggi, bańki mydlane, sportowe zabawy dla maluchów, malowanie twarzy, konkursy językowe, konkursy związane z patronką szkoły, warsztaty plastyczne, rozgrywki szachowe – tak zróżnicowane formy aktywności nie pozwalały na nudę.

Festyn rozpoczęła wspólnie odśpiewana przez całą społeczność uczniowską pieśń szkoły. Następnie na scenie zaprezentowały się wszystkie klasy. Tańce (współczesne, ukraińskie, wielkopolskie) piosenki (angielskie, niemieckie) nawiązywały do hasła imprezy i podsumowywały całoroczną współpracę z zaprzyjaźnionymi szkołami z Ukrainy, Niemiec, Warszawy, Poznania. Tradycyjnie odbył się maraton rodzinny oraz mecz piłki nożnej.

Podczas festynu Rada Rodziców prowadziła loterie fantową, a nagroda główna – wspaniały fotel bujany zastała przekazana przez zwycięzcę na rzecz szkoły.

Przeżyliśmy chwile wzruszenia gdy sołtysi Dąbrowy, Dąbrówki i Zakrzewa prowadzili licytacje na rzecz fundacji Mam Marzenie, która niesie pomoc chorym dzieciom.

Nie zabrakło również strawy dla Ciała – grill, kawiarenka i sałatki przygotowane przez uczniów i rodziców cieszyły się dużym powodzeniem.

Sukces festynu, w którym wzięło udział tak wiele osób to wynik zgodnej i udanej współpracy rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, Sołtysa i wszystkich przyjaciół, których szkoła w Dąbrowie ma naprawdę wielu.