W dniach 12-14 czerwca uczniowie wraz z wychowawczyniami wybrali się do Sierakowa. Czas Zielonej Szkoły spędziliśmy bardzo aktywnie, a pogoda w tym sprzyjała.

Zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu, ruszyliśmy do lasu na survival. Uczyliśmy się jak budować szałas i przygotować ognisko. W drodze powrotnej malowaliśmy twarze, bo czekało nas kolejne zadanie – kamuflaż. Po poobiednim odpoczynku czekała na nas dalsza część atrakcji, tym razem był to paintball. Podchody po kolacji były ostatnim punktem naszego pierwszego, emocjonującego dnia.

Drugi dzień zaczęliśmy śniadaniem, a następnie wybraliśmy się na boiska TKKF-u na team building, czyli gry mające jeszcze bardziej zintegrować nasze klasy. Podczas zabaw wzajemnie poznawaliśmy swoje mocne i słabe strony i uczyliśmy się przydzielać role zespołowe. Po południu mieliśmy szansę wykazać się swoją sprawnością w parku linowym, na ściance wspinaczkowej oraz w slacklines. Jeździliśmy również na quadach, co podobało się nie tylko chłopcom Wieczorem, zamiast tradycyjnie jedzonej w stołówce kolacji, były kiełbaski z ogniska. Na dyskotece, która kończyła nasz drugi dzień, nie tylko tańczyliśmy do piosenek, które lubimy, ale nauczyliśmy się również tradycyjnego tańca belgijskiego.

Trzeci dzień to dalszy ciąg zabaw i gier drużynowych na boisku, a po obiedzie pakowanie i powrót do domu. Tegoroczny wyjazd bardzo się nam wszystkim podobał.