W dniach 24 i 25 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach tematycznych organizowanych przez Ogród Botaniczny w Poznaniu na temat: „Kiedy Pani Jesień gubi swoje skarby”. Pierwszoklasiści podczas spaceru po ogrodzie  musieli odnaleźć „ślady”, jakie pozostawiła dla nich Pani Jesień. Podziwiali kolory na jakie jesień przyozdobiła liście, poznali nietypowe gatunki drzew takie  jak: palecznik chiński, kasztan jadalny, iglicznia trójcierniowa grujecznik japoński, czyli popularnie drzewo ciasteczkowe. Niestety drugiego dnia , kiedy pojechali drugo- i trzecioklasiści pogoda nam nie dopisała i dzieci uczestniczyły tylko w zajęciach plastycznych oraz lekcji tematycznej. Wszyscy uczniowie wyczarowali z darów przyrody przepiękne prace, które teraz ozdabiają nasze sale.