23 listopada w naszej szkolnej świetlicy podsumowaliśmy działania prowadzone na rzecz pomocy zwierzętom. Zaczęliśmy od zbiórki karmy i akcesoriów dla potrzebujących psów i kotów, następnie zorganizowany został konkurs pt. „zwierzę moim przyjacielem” w  którym wyłoniono 3 zwycięzców. Na podsumowanie tych działań zostały przeprowadzone warsztaty przez wolontariuszki z fundacji „Animalia”, której celem jest niesienie pomocy skrzywdzonym i porzuconym psom i kotom. Dzieci na zajęciach poznały kocią mowę ciała, rozwiązywały rebusy, poznały kota Czapurka, mogły pomalować twarz. Było dużo zabawy, a niesamowicie towarzyski kot sprawił wiele radości naszym dzieciom. Zaangażowanie i pomoc dzieci i rodziców przyniosła niesamowite efekty w postaci ponad 45 kg psiej karmy i prawie 2,5 kg kociej karmy, a także miski, zabawki, obróżki, smycze i nawet kubraczek pooperacyjny. Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serca i okazaną dobroć. Link do profilu fundacji poniżej (artykuł o wizycie wolontariuszy w naszej szkole):

W miniony czwartek, 23 listopada nasze wolontariuszki wraz ze słynnym już kocim celebrytą Czapurkiem odwiedziły Szkołę…

Opublikowany przez Fundacja Animalia na 28 listopada 2017