W związku z 150. rocznicą urodzin Marii Skłodowskiej Curie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu, Wydział Chemii,1. grudnia 2017 r. zaprosił uczniów Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie na panel naukowo-popularyzatoski Dzień Marii upamiętniający wielką, polską uczoną.

Uczestników spotkania powitała prodziekan Wydziału Chemii UAM do spraw studenckich prof. UAM dr hab. Renata Jastrząb.

Podczas mini wykładu dr hab. Tomasza Pospiesznego Nieskalana sławą – życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curiepoznaliśmyżyciorys oraz dokonania naszej rodaczki.

Następnie wszyscy zostali Oświeceni przez Chemię, gdy studenci Naukowego Koła Chemicznego zaprezentowali spektakularne eksperymenty.

Uroczystość zakończyła się konkursem wiedzy Kto z Was zna Marię? Choć uczniom naszej szkoły nie udało się zdobyć żadnej nagrody, dzień na UAM, wszyscy uznali za bardzo udany, ciekawy i edukacyjny.  Mamy nadzieję, że uda się zorganizować kolejne naukowe wycieczki do Kampusu na Morasku.