Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na kółko origami, które odbywa się w poniedziałki o godzinie 13:40 w sali modułowej numer 1.

Dotychczas poznaliśmy historię powstania sztuki origami, składaliśmy modele przestrzenne: skaczące żabki, jesienne liście, żurawie, motyle, biedronki, nietoperze. Uczestnicy zajęć nauczyli się również dekoracyjnego skłądania serwetek.  Teraz czas na świąteczne ozdoby, choinki, kartki z życzeniami.

Zajęcia koła origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Stosowanie na zajęciach sztuki origami, pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę dziecka, zapewnia osiągnięcia sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.