6 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs ” Świąteczny Mam talent”. Chętni uczniowie z klas I – VII zaprezentowali przed  społecznością szkolną  swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i taneczne. Występy oceniała szanowna Komisja w składzie której zasiedli  nauczyciele: Pani Barbara Plewińska i Pani Hanna Tarachowicz.

Do konkursu przystąpiło 22 uczniów, zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Występy były na wysokim poziomie, a wykonawcy musieli  wykazać się umiejętnością pokonywania stresu.

W kategorii klas I-III
Publiczność i komisja została oczarowana występem Mateusza Morkis z klasy IIIB, który zaprezentował swoje umiejętności gry na trąbce i zdobył I miejsce, Joanny  Gümüs z klasy IB, która wykonała w gwarze góralskiej tradycyjną kolędę „Oj Maluśki…” zdobyła II miejsce , oraz Zosi Folek z klasy IIIB śpiewającej liryczną pastorałkę „Mario, czy ty wiesz?”  i zajęła III miejsce.

W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla:

Duetu z klasy IA Kornelia Kokocińska – Małolepszy i Kacper Radecki,  śpiewającego  pastorałkę: „ Świeć gwiazdeczko, mała świeć” oraz grających na pianinie uczniów z klasy IIIB : Anita Gümüs i Filip Przybyła

W kategorii klas IV-VII

Patrycja Hudzińska z klasy IV A swoim spontanicznym tańcem przeniosła  wszystkich do krainy śniegu i świątecznej radości, zdobywając bezkonkurencyjnie I miejsce. II miejsce przyznano dziewczynom z klasy VII: Natalii , Amelii i Róży, które zachwyciły publiczność swoją grą na fletach. III miejsce zajęła Wiktoria Hamerska z klasy IVB, która oczarowała wszystkich grą na skrzypcach.

Konkurs miał na celu odkrywanie młodych talentów i pielęgnowanie tradycji świątecznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Dopiewie .