Dzień świętej Łucji, to inaczej święto światła obchodzone 13 grudnia w Szwecji
na pamiątkę jego patronki świętej Łucji z Syrakuzy. Tego dnia odbywają się pochody dzieci w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczynką przybraną we wianek z płonącymi świecami. To wydarzenie ma charakter symboliczny zwiastujący rychłe nadejście świąt Bożego Narodzenia.

Nawiązując do tradycji kraju, z którego pochodziła nasza patronka po raz kolejny
w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z tym świętem. Uczennice najmłodszych klas ubrane w piękne suknie z wiankami na głowie i pełnymi koszykami pierników dumnie przeparadowały po całej szkole głosząc historię życia świętej Łucji.

Działania te odbyły się w ramach prowadzonego w szkole projektu edukacyjnego „Śladami twórczości patronki Astrid Lindgren”.