Po świętach Bożego Narodzenia i sylwestrze spotkaliśmy się ponownie w szkole, już w nowym, 2018 roku. Nasze dzieci chętnie opowiadały o tradycjach i zwyczajach świątecznych jakie panują w ich domach. Najbardziej lubiły mówić o tym, co przyniósł im gwiazdor.

Po przywitaniu Nowego Roku przyszedł czas na karnawał. W związku z tym, uczniowie uczęszczający do świetlicy, poznali zwyczaje karnawałowe w różnych regionach Polski, a także dowiedzieli się, dlaczego karnawał w Brazylii jest najsłynniejszy. Na podsumowanie, wspólnie wykonywaliśmy maski karnawałowe, które można podziwiać na gazetce świetlicowej w łączniku.

Styczeń kryje w sobie ważne święto, a jest nim dzień babci i dziadka. Dzieci cały czas sumiennie przygotowują się do występów i rozwijają swoje talenty wokalne, aktorskie i recytatorskie.

W świetlicy rozwijamy talenty plastyczne i rzeźbiarskie, więc zabraliśmy się do pracy, oczywiście z myślą o kochanych dziadkach. Wyrabianie masy solnej, odmierzanie, łączenie składników, kolorów, sprawiło mnóstwo radości naszym uczniom. Mieliśmy dużo zabawy, a uśmiechy na buziach dzieci są tego najlepszym dowodem.