W środę, 18.04.2018r. dzieci z naszej szkoły brały udział w IX Międzyszkolnych Warsztatach Origami “Ulubieńcy angielskich czytelników”, organizowanych przez Szkołę Podstawową w Konarzewie.

6 przedstawicieli klas I-III, którzy uczęszczają na koło origami, mogli popisać się swoim talentem plastycznym, umiejętnościami manualnymi, kreatywnością, a także wiedzą ze znanych i lubianych bajek i powieści. Wprowadzeniem do zajęć było przybliżenie postaci z ulubionych bajek angielskich czytelników, a także zaprezentowanie techniki składania papierowych kółek w różny sposób.

Po ciekawym wstępie dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się do pracy. Każdy z uczestników miał za zadanie wybrać sobie oraz stworzyć jedną z bajkowych postaci. Po wykonaniu prac, organizatorzy przygotowali dla wszystkich słodką niespodziankę w postaci pysznych drożdżówek. Po przerwie udaliśmy się do miejsca, gdzie wystawione były prace uczniów, wykonane techniką origami. Trzeba przyznać, że zrobiły na nas wielkie wrażenie. Zmotywowani do dalszej pracy, wróciliśmy do naszej księgi i wspólnie wykonaliśmy stronę tytułową. Dyplom i brawa za wykonaną pracę sprawiły, że dzieci wróciły pełne radości i optymizmu.