20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbyła się już szósta edycja Gminnego Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Twórczość szwedzkiej pisarki – patronki tej szkoły, autorki wielu poczytnych książek dla dzieci – nieustannie wzbudza zainteresowanie i gromadzi sporą rzeszę miłośników z terenu gminy Dopiewo i nie tylko. W tym roku bowiem po raz pierwszy do rywalizacji w konkursie przystąpili uczniowie ze szkoły w Luboniu.

Uczestnicy najpierw zmierzyli się z testem sprawdzającym znajomość lektur wskazanych w Regulaminie konkursu, czyli Pippi Långstrumpf, Lotta z ulicy Awanturników, Rasmus i włóczęga, Mio, mój Mio oraz Bracia Lwie Serce. Do drugiej części zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Rozwiązywali oni interaktywny quiz na platformie kahoot.it, udzielając odpowiedzi na mobilnych urządzeniach (tabletach). Pytania w tej części konkursu dotyczyły przede wszystkim znajomości faktów z biografii Astrid Lindgren.

Zwyciężczynią rywalizacji została Maja Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci – nagrody książkowe.

Wyniki finału konkursu:

• I miejsce – Maja Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce
  • II miejsce – Marcelina Skrzypek ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce
  • III miejsce – Zuzanna Piotrowska ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Dopiewcu
  • IV miejsce – Martyna Sobczak ze Szkoły Podstawowej im. A. Lindgren w Dąbrowie
  • V miejsce – Emilia Jamont ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Dopiewcu

Aneta Kowalonek

Zdjęcia: Zuzanna Duszyńska, Natalia Morkis