23 kwietnia uczniowie klas: II, IIIb i IVb wzięli udział w lekcji teatralnej w Teatrze Nowym w Poznaniu. Skorzystaliśmy ze specjalnej, teatralnej oferty obejmującej niekonwencjonalne spotkania ze światem sceny i z zakamarkami teatru, na co dzień niedostępnymi dla publiczności.

Poznaliśmy pracę charakteryzatorki, wzięliśmy udział w pokazie charakteryzacji. Usłyszeliśmy historie z życia toczącego się  za kulisami. Zobaczyliśmy, jak przebiegają teatralne metamorfozy i na czym polega magia zwana powszechnie charakteryzacją, a co najważniejsze doświadczyliśmy jej działania na własnej skórze…

Wzięliśmy też udział w warsztatach aktorskich, usłyszeliśmy profesjonalnie przeczytane fragmenty utworu naszej patronki: Dzieci z Bullerbyn.

To była bardzo ciekawa lekcja!