W dniach 4-5 czerwca drugo i trzecioklasiści wzięli udział w Zielonej Szkole, Szlakiem Piastowskim.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kruszwicę – Mysią Wieżę i  Kolegiatę, udaliśmy się w rejs statkiem „Rusałka”,  po Jeziorze Gopło. Była też okazja do integracji klas w czasie zmagań sportowych, zabaw plebejskich przy ognisku i wieczornych podchodach w ośrodku „ Przystań Wenecka”.

Kolejnego dnia, po pysznym śniadanku pojechaliśmy kolejką wąskotorową do Biskupina, poznaliśmy życie codzienne mieszkańców osady i uczestniczyliśmy w warsztatach łuczniczych.

Niestety dwa dni aktywnego zdobywania wiedzy w bezpośrednim kontakcie z przyrodą i historią Szlaku Piastowskiego szybko minęły i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.