28 września nasza szkoła uczestniczyła w akcji: VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem:

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Od 10 września uczniowie klas czwartych, szóstej i ósmej przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Trzynastu przedstawicieli klasy IV odwiedziło klasy pierwsze i drugie, aby opowiedzieć im o Dniu Tabliczki Mnożenia. Następnie przepytało 132 uczniów z klas 3, 4, 5, 6, 7 i 8. Podczas lekcji patrole egzaminacyjne przepytywały klasy, wśród których najlepsza okazała się klasa 8a, drugie miejsce zajęła klasa 3a, a trzecie klasa 7a. W czasie przerw patrole egzaminowały chętnych uczniów oraz pracowników szkoły. Egzamin z TABLICZKI MNOŻENIA zdało pomyślnie i uzyskało tytuł MT EXPERT 55 uczniów i 5 pracowników szkoły.