24 października sala gimnastyczna naszej szkoły przeistoczyła się na godzinę w studio telewizyjne, a uczestnicy oraz widzowie stali się świadkami ciekawego wydarzenia. Tego dnia bowiem odbył się konkurs historyczny „Jeden z dziesięciu” wzorowany na bardzo znanym teleturnieju emitowanym od lat w polskiej telewizji. Rywalizacja ta zorganizowana została w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W szranki stanęło 10 uczniów z klasy 8. Prowadząca – Pani H. Hoffmann niczym Tadeusz Sznuk zadawała uczestnikom łatwiejsze i trudniejsze pytania z dziedziny historii i literatury naszego kraju. Po trzech rundach pytań dla wszystkich oraz turze eliminacyjnej do finałowej rozgrywki zakwalifikowali się: Kamil Garcarek, Marta Janke oraz Natalia Morkis.

Ostatecznie laur zwycięstwa przypadł Natalii, która okazała się niepokonana i wykazała się nie lada znajomością zagadnień dotyczących polskiej historii i literatury.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy wiedzy!