8 listopada 2018 r.odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Spotkanie, na które zostali zaproszeni mieszkańcy Dąbrowy i okolic stało się doskonałą okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości.Nastrój towarzyszący tej doniosłej uroczystości sprawił, że była ona dla wszystkich zgromadzonych żywą lekcją historii i patriotyzmu.
9 listopada 2018 r. uczniowie klasy Va wystawili piękne przedstawienie dla całej społeczności szkolnej z Dąbrowy. Występujący młodzi aktorzy przybliżyli w ten sposób historię odzyskania niepodległości, a także podkreślili olbrzymi trud walki o wolność jaki podejmowany był przez kolejne pokolenia Polaków. Po zakończeniu przedstawienia zostały wręczone laureatom konkursów o tematyce niepodległościowej nagrody i wyróżnienia.