Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wybrali się na Weihnachtsmarkt do Berlina, aby zobaczyć to miasto w świątecznym blasku i poczuć magię wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem pojechali uczniowie klas 5 -tych , dla których była to w większości pierwsza dłuższa wizyta w stolicy Niemiec. Byli także przedstawiciele klasy 6a i 7a oraz klasy 3a wraz z rodzicami. Uczniom towarzyszyły panie : Urszula Bartoszewska, Danuta Lisowska oraz pani Dyrektor, a naszą pilotką i przewodniczką była pani Agnieszka Idkowiak z biura podróży “Bakajana”
Wycieczka miała bardzo ciekawy program i pozwalała zobaczyć i zwiedzić najważniejsze atrakcje miasta. Udało nam się dostać do budynku Reichstagu, gdzie ma swoją siedzibę parlament i z jego szklanej kopuły z audioprzewodnikami w języku polskim podziwiać miasto. Kopuła Reichstagu cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów, a Reichstag jest symbolem Berlina. Ciekawie było w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie podziwialiśmy największy szkielet dinozaura. Muzeum ma około 30 milionów eksponatów z dziedziny: zoologii, paleontologii i mineralogii i ekspozycję o kosmosie. Dobrze bawiliśmy się w Muzeum Figur Woskowych i mamy mnóstwo zdjęć z naszymi idolami. Słodycze zakupiliśmy w sklepie firmowym Rittersport, a Currywurst i inne smakołyki zjedliśmy na kiermaszu świątecznym. Każdy uczestnik miło spędził czas i uznał wyjazd za bardzo udany.