Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni,  kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto  kochanych babć i dziadków. W  naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

Ta wspaniała impreza odbyła się  w dniach: 28, 29 i 30 stycznia, właśnie wtedy pierwszoklasiści, drugoklasiści i trzecioklasiści przygotowali swoje występy.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, a dzieci  poprzez wiersz, piosenkę , teatr i taniec  mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.