Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym ESA- Edukacja Sieć Antysmogowa

Jest to cykl zajęć edukacyjnych przeznaczony dla  uczniów klas I – III oraz dla klas IV – VIII.

Celem  głównym tego przedsięwzięcia jest :

• – Nabycie przez uczniów podstawowych wiadomości dotyczących: powietrza i jego znaczenia w przyrodzie i życiu człowieka.
  • – Nabycie informacji o zagrożeniach, jakie spowodowane są zanieczyszczeniami powietrza, skąd się one biorą i kiedy mogą nam zaszkodzić?
  • – Co można zrobić, aby powietrze nie było dla nas zagrożeniem?
  • – Jak chronić się przed smogiem?

W czasie realizacji projektu uczniowie będą brali udział w dyskusjach,  wykonają zadania przydzielone przez opiekunów projektu.  Otrzymają do   rozwiązania  quizy, karty pracy. Zapoznają się z szeregiem  ciekawych materiałów multimedialnych , a co najważniejsze codzienne będą mieli  możliwość monitorowania oraz zapisywania w kalendarzach antysmogowych jakości powietrza.

Podczas zajęć uczniowie będą rozwijać  swoją pomysłowość, wyobraźnię, ukształtują  postawy badawcze oraz wyciągną wnioski z prostych doświadczeń.

Zaplanowane zostało osiem spotkań. Pierwsze takie zajęcia odbyły się w piątek 22 lutego
w klasach II oraz 1 marca w klasach I. Zajęcia w klasach IV –VIII będą przeprowadzone w czasie lekcji wychowawczych.