Dziś mieliśmy okazję gościć w naszej szkole autorkę książek dla dzieci – Panią Agatę Widzowską-Pasiak, która zawsze chciała być pisarzem i obdarowywała otoczenie swoimi tekstami. Z wykształcenia jest instruktorem teatralnym i bibliotekarzem. Układa rymy w każdej wolnej chwili, nawet przez sen. Pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, bajki terapeutyczne, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Zadebiutowała w roku 2004 książką o Beatlesach w wersji dziecięcej pt. „Bitelsiaki”. Rok później wydała książkę z psotnymi wierszykami dla dzieci pt. „Co uciął Gucio?”. Dzieci podczas spotkania poznały kilka pozycji książkowych, rozwiązywały zagadkę oraz uczyły się mówić w języku kakańskim. Po spotkaniu można było nabyć książkę z dedykacją. Już wkrótce będzie można również wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece książkę Pani Agaty. Zachęcamy wszystkie dzieci do czytelnictwa i odwiedzania biblioteki.