8 października 2024 r. uczniowie klas 2a i 2b brali udział w przedstawieniu "Ja, Bałwan" w Teatrze Animacji w Poznaniu. Spektakl, który obejrzeli z przyjemnością, to piękna historia o przyjaźni, o tym jak cieszyć się życiem i radzić sobie z przemijaniem.

W dniach 23-29 września 2024 r. obchodziliśmy V Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole. W ramach obchodów tego wydarzenia w murach naszej szkoły odbył się Dzień Empatii. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie obejrzeli ciekawe prelekcje na temat znaczenia empatii w naszym życiu oraz wzięli udział w inspirujących ćwiczeniach. Wykonali również wspierające kartki, które zostały przekazane mieszkańcom terenów dotkniętych powodzią.

3 października w naszej szkole działo się coś wyjątkowego!

Klasa 1B miała okazję poznać tajniki gry na ukulele pod czujnym okiem Pani Ukulele. Nie tylko poznaliśmy ten uroczy instrument, ale także wspólnie z wychowawcą, Panią Magdą, zagraliśmy pierwsze melodie - i to w rytmie śmiechu i radości!

Ukulele, choć małe, to instrument o wielkim sercu. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się z ilu strun się składa (4!), jak trzymać instrument, a nawet jak zagrać kilka prostych akordów. Nie zabrakło też ciekawostek o jego hawajskim pochodzeniu!

Największą atrakcją było oczywiście wspólne granie, gdzie dzieciaki stworzyły prawdziwy zespół z Panią Magdą w roli dyrygenta! Dzieciaki spisały się na medal (a nawet na dyplom!), bo każdy z uczestników otrzymał swój pierwszy muzyczny certyfikat! Kto wie, może mamy tu przyszłych mistrzów ukulele? Może kiedyś usłyszymy ich na hawajskich plażach albo w szkolnym koncercie!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowej zbiórce kasztanów, organizowanej przez Fundację Akuratna na rzecz 7-letniego Franka Mruga z Poznania. Akcja odbędzie się w naszej szkole w dniach 15, 16 i 17 października. Kasztany zostawiamy w holu przy automacie.

WAŻNA INFORMACJA!

Kasztany muszą być czyste, nieuszkodzone, wolne od pleśni i bez łupin.
Prosimy o przechowywanie ich w workach raszlowych, skrzynkach, przewiewnych kartonach lub innym przewiewnym opakowaniu. Ważne, aby nie były przechowywane w workach foliowych.

O Franku:

Franio cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę oraz opóźnienie w rozwoju psychoruchowym. Jest karmiony przez rurkę PEG i oddycha przez rurkę tracheotomijną. Koszty leczenia oraz rehabilitacji są ogromne, a jego rodzice nie są w stanie pokryć ich samodzielnie.

Cel akcji:

Celem zbiórki jest zebranie jak największej ilości kasztanów, które pozwolą nam pozyskać środki na leczenie i rehabilitację Frania. 100% zebranych środków zostanie przeznaczone na jego wsparcie.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i pomoc. Nawet niewielka ilość kasztanów może przyczynić się do poprawy jakości życia Franka.

Z góry dziękujemy za udział i wsparcie!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie "MŁODE GŁOWY". To ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny którego celem  jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
Realizacja projektu przewidziana jest od 01.10.2024 do 31.05.2025r.
 
 Projekt jest zgodny z założeniami Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz wpisuje się w Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025: „Edukacja prozdrowotna w szkole - kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy.” 

27 września br. na szkolnym boisku od samego ranka robiło się gwarno. Pojawiające się dmuchawce sygnalizowały okolicy, że to właśnie dzisiaj odbywać się będzie coroczny festyn rodzinny z okazji Święta Pyry.  Specjalnie na ten dzień przygotowane zostały  liczne atrakcje.  Rodzinne spotkanie odbyło się powitaniem gości przez panią dyrektor -Elżbietę Zapłatę- Szwedziak oraz przewodnicząca Rady Rodziców.  Uroczystość obfitowała w licznie zaproszonych gości, a wśród nich obecny był również wójt gminy Dopiewo-Sławomir Skrzypczak.  
W programie występów pojawiały się piosenki  oraz występy klas1-3.  Nie dało się nie zauważyć, że  miłym akcentem pikniku były również konkursy oraz  wspólne zabawy.

Nawet  chwilowa zmiana pogody nie zniechęciła nas do rezygnacji ze zbiórki na rzecz szkoły z którą po powodzi nawiązaliśmy kontakt w ramach projektu Szkoły Szkołom . Zebrane fundusze - ponad 10 tysięcy złotych- przekażemy na pomoc w odbudowie szkoły w Odrzychowicach Kłodzkich.
Podczas trwania zbiórki trwały pokazy: wozu policyjnego, ratownictwa medycznego, zaprzyjaźnionej grupy Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrowa-Skórzewo.

Dzielni rodzice, przygotowali smaczne wypieki, ciepłe posiłki, które dodatkowo pozwoliły nam bawić się do późna.

Z poczuciem dobrze spędzonego czasu,  spełnionego dobrego uczynku mogliśmy rozpocząć kolejny szkolny, ale ostatni już wrześniowy weekend.

 Trzymamy kciuki za szkoły, które po powodzi muszą na nowo się odbudować.

19 września, na zaproszenie Taty Wiktora z kl. 2d, uczniowie klasy 1c i 2d odwiedzili Oddział Prewencji Policji w Poznaniu. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca koni policyjnych oraz wzięli udział w pokazie psów. Policjanci zaprezentowali dzieciom sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie i opowiedzieli o historii policji oprowadzając po Wystawie Pamięci. Największą atrakcją był dla wszystkich pokaz armatki wodnej. Dziękujemy wszystkim Pracownikom Oddziału Prewencji za przekazaną wiedzę i poświęcony czas!

24 września 2024 roku uczniowie klas 2a,2b i 2c wzięli udział w wycieczce do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach „Czerwone korale, knefle i ornaty” i „Z wiejskiego stołu masło i ser”. Miłym akcentem przy pięknej pogodzie był spacer po muzeum.

18 września uczniowie klasy 4 uczestniczyli w lekcji przyrody w Ogrodzie Botanicznym. Wyposażeni w lornetki obserwowali m.in. wiewiórkę i wrony siwe. Z ciekawością obejrzeli gniazda ptaków w budkach lęgowych. Bezpiecznie przyjrzeli się różnym owadom jak szerszeń, trzmiel, ważka oraz mieszkańcom stawu. Podziwiali także różnorodność kwitnących roślin. Wykonali samodzielnie gipsowe odciski tropów różnych zwierząt.

Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

19 września wszystkie klasy trzecie udały się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego we wsi Dziekanowice. Utworzono tam kolekcję architektury wiejskiej określonej mianem „Mały Skansen”, gdzie znajdują się takie budynki jak: karczma, spichlerz, kopia oficyn dworskich, kaplica, plebania, wiatraki oraz zagrody zaboru pruskiego i rosyjskiego. Ich dopełnieniem są pola uprawne, ogrody warzywne i kwiatowe oraz sady. Wycieczka była niezwykłą okazją do spędzenia czasu na łonie natury i przeniesienia się do XIX wiecznej wsi. Na długo w naszej pamięci pozostanie zrywanie chmielu oraz zabawy przy wiatrakach.

 

Zapraszam do obejrzenia filmu stworzonego przez p. Annę Warlich oraz uczniów klasy 2a (obecnie 3a) w kancelarii mediacyjnej w Poznaniu. Film przedstawia symulację konfliktu w grupie rówieśniczej i rozwiązania tej trudnej sytuacji za porozumieniem stron z udziałem mediatorów. Młodzi aktorzy na codzień pełnią rolę mediatorów klasowych, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem zdobywanym podczas warsztatów z Panią Anią. Dziękujemy za ogrom pracy włożony w powstanie tego filmu edukacyjnego. A naszym wspaniałym aktorom i ich rodzicom za współpracę. Cieszymy się, że mamy możliwość poznawać zawód mediatora, a także w praktyczny sposób uczyć się rozwiązywać sytuacje konfliktowe. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-4Q5LBv8STY

Kochani, 13 września był dniem, który rozkwitł w każdej kropce! Wszyscy – od maluchów po nauczycieli – zjednoczyliśmy się w kropkowych kreacjach, które sprawiły, że nasza szkoła wyglądała jak kalejdoskop!

Cała szkoła zasłynęła kropkowym stylem – od kropkowych skarpetek po kropkowe krawaty. Kropki były wszędzie!

Dla tych, którzy chcieli trochę więcej kropkowego uroku, stworzyliśmy prawdziwy kropkowy salon piękności – nosy i policzki świeciły się w każdej możliwej konfiguracji!

W naszej magicznej strefie można było zrobić zdjęcie z kropkowym akcesorium, które dodawało skrzydeł każdemu!

Kropkowe wyzwania rozbudziły kreatywność! Wszyscy chętnie brali udział w zabawach, które sprawiły, że uśmiech zagościł na każdej twarzy.

Dziękujemy, że byliście z nami w tym kolorowym, kropkowym święcie!

Gwarantujemy, że było to więcej niż kropkowy hit dnia – to był kropkowy zawrót głowy!

 

Z kropkowymi pozdrowieniami,

Nauczyciele klas 1 i świetlicy

Drodzy Rodzice
Jest nam niezmiernie miło, że od września, będziemy karmić Państwa pociechy :)
Serdecznie witamy szanownych Debiutantów - nowych Rodziców Pierwszaków, rozumiemy Waszą tremą, też ją trochę mamy :)

Już od 3.09.24 BĘDZIEMY DOSTARCZAĆ POSIŁKI DO PAŃSTWA PLACÓWKI, MOŻECIE PAŃSTWO SKŁADAĆ ZAMÓWIENIA już od dziś :)

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/25 odbędzie się w poniedziałek, 2 września, w sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:

 

Klasy VI –VIII godz. 8:00

Klasy IV-V godz. 9:00

Klasy II-III godz. 10:00

Klasy Pierwsze godz. 11:00

 Życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na nowy rok szkolny 2024/25

Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2024/25 wraz z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w poniedziałek, 2 września o godzinie 17.00. w kaplicy pw.Bł.Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie.


 

ORGANIZACJA SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI W DNIU ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2024/25 PRZYDZIAŁ SAL:

 

KLASY I-III

Klasa IA - sala nr 15 wychowawca mgr Aneta Myszka

Klasa IB - sala nr 14 wychowawca mgr Magdalena Wichman-Juszczak

Klasa IC - sala nr 16 wychowawca mgr Kinga Sobieska

Klasa ID - sala nr 17 wychowawca mgr Beata Płotkowiak

Klasa IIA - sala nr 16 wychowawca mgr Magdalena Frąckowiak

Klasa IIB - sala nr 15 wychowawca mgr Anna Płotkowiak-Przewoźnik

Klasa IIC - sala nr 17 wychowawca mgr Jagoda Urbańska

Klasa IID- sala nr 14 wychowawca mgr Lidia Mydlak

Klasa IIIA - sala nr 2 wychowawca mgr Anna Szwedziak

Klasa IIIB - sala nr 1 wychowawca mgr Kamila Gawron

Klasa IIIC - sala nr 5 wychowawca mgr Kamila Grzybowska

 

KLASY IV-VIII

Klasa IVA - sala nr 6 wychowawca mgr Kinga Napierała

Klasa IVB - sala nr 31 wychowawca mgr Joanna Lulka

Klasa IVC - sala nr 32 wychowawca mgr Marta Kościuszko

Klasa VA - sala nr 4 wychowawca mgr Monika Hładki

Klasa VB - sala nr 5 wychowawca mgr Anna Szymczak-Mazur

Klasa VC - sala nr 35 wychowawca mgr Sylwia Grzesiak

Klasa VIA - sala nr 6 wychowawca mgr Urszula Bartoszewska

Klasa VIB sala nr 1 wychowawca mgr Alina Pilarczyk

Klasa VIC - sala nr 7 wychowawca mgr Aneta Kowalonek

Klasa VIIA - sala nr 31 wychowawca mgr Ewa Dufrat

Klasa VIIB - sala nr 5 wychowawca mgr Danuta Konieczna

Klasa VIIIA - sala nr 35 wychowawca mgr Ewa Dufrat

Klasa VIIIB - sala nr 32 wychowawca mgr Izabela Wróbel


 Szanowni Państwo!

Informujemy, że wszyscy kandydaci do Szkoły Podstawowej im Astrid Lindgren w Dąbrowie zostali przyjęci do klas pierwszych.

Listy uczniów są dostępne w sekretariacie szkoły, informacje o
przydziałach uczniów do poszczególnych klas są udzielane telefonicznie. 61 814 31 06, kom. 505 936 141

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/25 wraz z uroczystym Pasowaniem na ucznia odbędzie się w poniedziałek,            

 2 września o godzinie 11.00. w sali gimnastycznej.


Zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych odbędzie się we wtorek, 10 września o godzinie 17.00.


Wykaz podręczników i programów na rok szkolny 2024/25

Miło nam poinformować, że Antoni Z. z klasy 3a zajął I miejsce w konkursie fotograficznym pt. "Kamuflaż detektywa". Wyróżniona została praca Aleksandra W. z klasy 2c.

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: A. Herkowiak, L. Mydlak, K. Sobieska, A. Rożek

W dniu 18 czerwca 2024 roku, uczniowie klas 1-3 mieli okazję poznać ścieżkę kariery do zawodu prawnika. Naszym gościem była Pani adwokat Izabela Kuciak, która opowiedziała o pracy prawnika. Poznaliśmy zadania sędziego, adwokata, prokuratora, radcy prawnego i komornika. Mieliśmy też okazję zobaczyć  strój - czarną togę oraz charakterystyczny żabot - zielony dla adwokata. Spotkanie z Panią mecenas było dla naszych uczniów bardzo pouczające i inspirujące. Dzięki tej wizycie mogli oni lepiej zrozumieć, jak wygląda praca w tej branży i jakie umiejętności są niezbędne, aby odnosić sukcesy jako prawnik. Bardzo dziękujemy Pani Izabeli, za tak profesjonalne spotkanie i poświęcony nam czas!