10 maja klasy 4 uczestniczyły  w zajęciach edukacji przyrodniczo - leśnej prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa Oborniki. Zajęcia odbyły się w Leśnej Izbie Edukacyjnej Puszczy Noteckiej oraz w terenie, na ścieżce przyrodniczo-leśnej.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co produkuje najwięcej tlenu na świecie, dlaczego drzewa nie sięgają do nieba, a także z jakiego drewna robi się beczki lub skrzypce. Dzięki stanowiskom Multimedialnego Centrum Edukacyjnego poznali wiele ciekawostek o leśnictwie, klimacie oraz florze i faunie naszych lasów. Dzieci mogły także zobaczyć i bezpiecznie dotknąć modeli naszych węży oraz stanąć oko w oko z wilkami.
Po zakończeniu części edukacyjnej był czas na relaks, zabawy na świeżym powietrzu i oczywiście spotkanie  przy ognisku.