27 września br. na szkolnym boisku od samego ranka robiło się gwarno. Pojawiające się dmuchawce sygnalizowały okolicy, że to właśnie dzisiaj odbywać się będzie coroczny festyn rodzinny z okazji Święta Pyry.  Specjalnie na ten dzień przygotowane zostały  liczne atrakcje.  Rodzinne spotkanie odbyło się powitaniem gości przez panią dyrektor -Elżbietę Zapłatę- Szwedziak oraz przewodnicząca Rady Rodziców.  Uroczystość obfitowała w licznie zaproszonych gości, a wśród nich obecny był również wójt gminy Dopiewo-Sławomir Skrzypczak.
W programie występów pojawiały się piosenki  oraz występy klas1-3.  Nie dało się nie zauważyć, że  miłym akcentem pikniku były również konkursy oraz  wspólne zabawy.

Nawet  chwilowa zmiana pogody nie zniechęciła nas do rezygnacji ze zbiórki na rzecz szkoły z którą po powodzi nawiązaliśmy kontakt w ramach projektu Szkoły Szkołom . Zebrane fundusze - ponad 10 tysięcy złotych- przekażemy na pomoc w odbudowie szkoły w Odrzychowicach Kłodzkich.
Podczas trwania zbiórki trwały pokazy: wozu policyjnego, ratownictwa medycznego, zaprzyjaźnionej grupy Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrowa-Skórzewo.

Dzielni rodzice, przygotowali smaczne wypieki, ciepłe posiłki, które dodatkowo pozwoliły nam bawić się do późna.

Z poczuciem dobrze spędzonego czasu,  spełnionego dobrego uczynku mogliśmy rozpocząć kolejny szkolny, ale ostatni już wrześniowy weekend.

Trzymamy kciuki za szkoły, które po powodzi muszą na nowo się odbudować.