3 października w naszej szkole działo się coś wyjątkowego!

Klasa 1B miała okazję poznać tajniki gry na ukulele pod czujnym okiem Pani Ukulele. Nie tylko poznaliśmy ten uroczy instrument, ale także wspólnie z wychowawcą, Panią Magdą, zagraliśmy pierwsze melodie - i to w rytmie śmiechu i radości!

Ukulele, choć małe, to instrument o wielkim sercu. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się z ilu strun się składa (4!), jak trzymać instrument, a nawet jak zagrać kilka prostych akordów. Nie zabrakło też ciekawostek o jego hawajskim pochodzeniu!

Największą atrakcją było oczywiście wspólne granie, gdzie dzieciaki stworzyły prawdziwy zespół z Panią Magdą w roli dyrygenta! Dzieciaki spisały się na medal (a nawet na dyplom!), bo każdy z uczestników otrzymał swój pierwszy muzyczny certyfikat! Kto wie, może mamy tu przyszłych mistrzów ukulele? Może kiedyś usłyszymy ich na hawajskich plażach albo w szkolnym koncercie!