! Drodzy Uczniowie, w końcu zbliża się ten czas.. Z radością zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w obchodach Światowego Dnia Bicia Rekordów w naszej szkole! Kiedy? 4-8 listopada 2024 r. Gdzie? Na lekcjach wychowania fizycznego Dla kogo? Klasy 1-3 oraz 4-8 W trakcie tego wyjątkowego tygodnia uczniowie będą mieli okazję spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, takich jak: Bieg sprintem Kręcenie obręczą hula-hop Skoki na skakance Zwis na drążku na ugiętych ramionach To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje możliwości, świetnie się bawić i bić rekordy!

ROK SZKOLNY 2023/24

Konkurs LEGO Teacher z okazji Dnia Edukacji Narodowej! Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy uczniów do udziału w konkursie LEGO Teacher! Waszym zadaniem jest stworzenie wizerunku nauczyciela w formie LEGO ludzika. Wybierzcie ulubionego nauczyciela i stwórzcie jego podobiznę, korzystając z dowolnej techniki. Zasady konkursu: Adresaci konkursu: Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8. Zadanie konkursowe: Uczniowie mają za zadanie stworzyć podobiznę nauczyciela w formie LEGO ludzika. Na pracy należy wyraźnie napisać imię i nazwisko wybranego nauczyciela. Forma pracy: Klasy 1-3: Prace wykonane ręcznie (dowolna technika i format). Prace należy dostarczyć w formie papierowej do nauczycielek: p. L.Mydlak, A.Rożek lub K.Sobieskiej. Klasy 4-8: Można wykonać pracę ręcznie (tak jak klasy 1-3) albo stworzyć ją w programie graficznym. Prace wykonane w programie graficznym należy przesłać w formacie JPG na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Termin składania prac: Prace należy dostarczyć do 11 października. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody! Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy kreatywności!

Wyprawka pierwszoklasisty rok szkolny 2024/25.

 

 

ĆWICZENIA PIONIZACJI JĘZYKA 

 

ZACHĘCAM DO POBRANIA MATERIAŁU 

ĆWICZENIA ARTYKULACYJNE  

 

  laughing  Zabawy z głoską S

file:///C:/Users/aposl/Desktop/Dzien-Kropki-cwiczenia-artykulacyjne.pdf


 

 

 

LOGOPEDA - Joanna Posłuszna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dostępność:

s. 20 (moduły) 

 

DYŻUR DLA RODZICÓW W CZWARTKI GODZ 12.35 - 13.30

 

 


                                                       

 

.......


ZASADY TRENINGU MIĘŚNI TUŁOWIA U DZIECI

Kiedy rozwój mięśni tułowia jest ważny?

Znaczną uwagę na rozwój mięśni głębokich tułowia powinniśmy kłaść przed okresem pokwitania w wieku 8-10 lat, kiedy dziecko rozpoczyna swoja przygodę ze sportem. Drugim ważnym okresem stabilizacji tych mięśni jest okres dynamicznego wzrostu (pokwitanie), kiedy diametralnie zmieniają się proporcje ciała. Wzrost długości kończyn górnych i dolnych a wraz z nimi długość tułowia powodują, że siły oddziałujące na kręgosłup są o wiele większe niż kiedyś. Aby nie doszło w tym okresie do przeciążeń dolnego odcinka kręgosłupa ważne, aby w treningu korekcyjnym, kompensacyjnym, czy w rozgrzewce umieścić środki treningowe, które wzmocnią kręgosłup tak aby w przyszłości stał się bronią każdego sportowca.

ZASADA 1. Trenuj we wszystkich płaszczyznach ruchu.

Trening core to nie tylko popularne brzuszki i inne ćwiczenia angażujące w dużej mierze jedynie mięsień prosty brzucha. Mięsnie tułowia stanowią łącznik pomiędzy pracą wykonywaną przez kończyny dolne i górną część ciała. Wykorzystywane są w czterech podstawowych wzorcach ruchowych: zgięciu, wyproście, skręcie i zgięciu bocznym tułowia. Rywalizacja w realnych warunkach sportowych w dużej mierze wymaga od nas kombinacji kilku z nich. Trening powinien uwzględniać każdy z tych ruchów w celu osiągania wysokich wyników sportowych i zmniejszenia ryzyka urazów.

ZASADA 2. Najpierw ćwiczenia proste, później złożone.

Nie od razu Rzym zbudowano! Tak jak we wszystkich innych obszarach treningu, tak i w przypadku treningu core stopniowo wprowadzamy bardziej złożone ćwiczenia. Zacznij od prostych ćwiczeń angażujących mięśnie tułowia w jednej płaszczyźnie. Jak wykorzystasz możliwość zwiększania obciążenia na danym etapie wprowadzaj nowe, bardziej złożone ćwiczenia. 

ZASADA 3. Wykorzystuj ćwiczenia statyczne i dynamiczne.

Mięśnie tułowia stanowią filar dla naszego ciała. Ćwiczenia statyczne będą obejmowały 4 wcześniej wymienione wzorce ruchowe w wersji przeciw-, np. przeciw-rotacja. Pomogą nam w utrzymaniu silnej postawy ciała w sytuacji walki na kontakcie, np. walka o pozycję w koszykówce lub w trakcie pracy wykonywanej przez kończyny górne (pchanie/ciągnięcie). Dla pełnego przygotowania mięśni tułowia nie możemy zapominać o ruchach dynamicznych. Ćwiczenia wykorzystujące różne odmiany rzutów piłki lekarskiej to jeden z elementów, które przełożą się chociażby na sporty, w których wykonywane są rzuty lub kopnięcia ze skrętem.

ZASADA 4 

Szczególnie ważny w pracy z dziećmi i młodzieżą, chociaż dojrzałym zawodnikom również przyniesie wiele korzyści. Mamy tu na myśli wprowadzenie form zabawowych do treningu tułowia. W treningu stabilizacji istnieje nieskończona ilość wariantów ćwiczeń, które możemy wykorzystać w atrakcyjnej formie dla każdego. Dodanie rywalizacji, ćwiczeń w parach, łapania i rzucania piłeczek tenisowych, talerzyków, tyczek etc będzie niesamowicie urozmaicać trening. Poprzez FUN zawodnicy szybciej nabiorą właściwych nawyków i wzmocnią mięśnie tułowia nawet o tym nie wiedząc. Warto w treningu skupić się na dobrej zabawie.


.....

Zasady prawidłowego wykonywania codziennych czynności – w trosce o swój kręgosłup.

  1. Utrzymuj proste plecy.
  2. Siedzenie – jako czynność bardziej szkodzi kręgosłupowi niż stanie czy chodzenie.
  3. Nie garb się!
  4. Nie zakładaj nogi na nogę.
  5. Chodząc bądź zawsze wyprostowany. Używaj schodów – to dobry trening dla mięśni nóg i kręgosłupa, a także dla układu krążenia i oddechowego
  6. Jeżeli podnosimy rzeczy z ziemi, to powinnyśmy mieć ugięte nogi.

    Poniżej przesyłam 8 min film z 10 ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie grzbietu.
    https://www.youtube.com/watch?v=bS0oNNx_yWE&t=310s
     

I stało się ..... 15 marca 2022 r.

Dzisiaj otrzymaliśmy z Warszawy

certyfikat

potwierdzający przynależność Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie

do sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO (UNESCO ASPnet).

Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie poznańskim, a trzecią szkoła po LO w Rawiczu i Szkołą Podstawową w Krotoszynie w gronie elitarnej sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO w Wielkopolsce.


 


 

Prezentacje projektów naszych uczniów. Oprócz zainteresowań jedną z umiejętności jest tworzenie stron www nie tylko w oparciu o html ale również programowanie w java.


Gra edukacyjna "mnożenie"

Autor: Antoni Wojcieszyk

Platforma programistyczna UNITY

pobieraj gra mnożenie >>>


Antoni Grad - programowanie js, html, arduino


Michał Jarzębski - programowanie js, html

 

Leonard Podskok

porgrmowanie js, html

 

 


konserwator szkoły - pół etatu

sprzątaczka - pół etatu


kom:
509 686 063

 

 

Każda kartka ma swój numer, który znajdziesz pod miniaturą zdjęcia.

Aby zagłosować na najlepszą kartkę świąteczną oddaj głos w aplikacji forms wpisując nr najlepszej Twoim zdaniem kartki. Na dole strony link do głosowania.

kartka nr 41
kartka nr 41 kartka nr 41
kartka nr 40
kartka nr 40 kartka nr 40

 

Głosuj

Każda kartka ma swój numer, który znajdziesz pod miniaturą zdjęcia.

Aby zagłosować na najlepszą kartkę świąteczną oddaj głos w aplikacji forms wpisując nr najlepszej Twoim zdaniem kartki. Na dole strony link do głosowania.

kartka nr 15
kartka nr 15 kartka nr 15
kartka nr 16
kartka nr 16 kartka nr 16
kartka nr 17
kartka nr 17 kartka nr 17
kartka nr 18
kartka nr 18 kartka nr 18
kartka nr 19
kartka nr 19 kartka nr 19
kartka nr 20
kartka nr 20 kartka nr 20
kartka nr 21
kartka nr 21 kartka nr 21
kartka nr 22
kartka nr 22 kartka nr 22
kartka nr 23
kartka nr 23 kartka nr 23
kartka nr 24
kartka nr 24 kartka nr 24
kartka nr 25
kartka nr  25 kartka nr  25
kartka nr 26
kartka nr 26 kartka nr 26
kartka nr 27
kartka nr 27 kartka nr 27
kartka nr 28
kartka nr 28 kartka nr 28
kartka nr 29
kartka nr 29 kartka nr 29
kartka nr 30
kartka nr 30 kartka nr 30
kartka nr 31
kartka nr 31 kartka nr 31
kartka nr 32
kartka nr 32 kartka nr 32
kartka nr 33
kartka nr 33 kartka nr 33
kartka nr 34
kartka nr 34 kartka nr 34
kartka nr 35
kartka nr 35 kartka nr 35
kartka nr 36
kartka nr 36 kartka nr 36
kartka nr 37
kartka nr 37 kartka nr 37
kartka nr 38
kartka nr 38 kartka nr 38
kartka nr 39
kartka nr 39 kartka nr 39

GŁOSUJ

Konkurs graficzny "Kartka Świąteczna" klasy 4-6

 Każda kartka ma swój numer, który znajdziesz pod miniaturą zdjęcia.

Aby zagłosować na najlepszą kartkę świąteczną oddaj głos w aplikacji forms wpisując nr najlepszej Twoim zdaniem kartki. Na dole strony link do głosowania.

 

kartka nr 15
kartka nr 15 kartka nr 15
kartka nr 14
kartka nr 14 kartka nr 14
kartka nr 13
kartka nr 13 kartka nr 13
kartka nr 12
kartka nr 12 kartka nr 12
kartka nr 11
kartka nr 11 kartka nr 11
kartka nr 10
kartka nr 10 kartka nr 10
kartka nr 9
kartka nr 9 kartka nr 9
kartka nr 8
kartka nr 8 kartka nr 8
kartka nr 7
kartka nr 7 kartka nr 7
kartka nr 6
kartka nr 6 kartka nr 6
kartka nr 5
kartka nr 5 kartka nr 5
kartka nr 4
kartka nr 4 kartka nr 4
kartka nr 3
kartka nr 3 kartka nr 3
kartka nr 2
kartka nr 2 kartka nr 2
kartka nr 1
kartka nr 1 kartka nr 1

 GŁOSUJ

Katrka świąteczna - konkurs klas 1-3

W poniższym linku znajdziecie kilka informacji na temat jeża oraz zadanka do wykonania dotyczące tych przemiłych, ale kłujących zwierzątek. 

DZIEŃ JEŻA